Údolí Alpbachu

Menší skiareál

Na toho, kdo navštíví lyžařskou oblast Alpbachtal, vybudovanou v údolí podél říčky Alpbach nedaleko údolí Zillertal, čeká komorní středisko alpského lyžování. Příznivci tohoto populárního bílého sportu se v Alpbachtalu mohou těšit na širokou nabídku nejrůznějších lyžařských tratí. Pro milovníky freeridingu jsou v údolí Alpbachtal nejen 3 ideální sjezdové tratě, ale též řada příležitostí na tratích, spadajících pod areál Inneralpbach.

Na nejvyšším místě celé oblasti Alpbachtal, vrcholové stanici lanovky Hornlift 2000, se před návštěvníky otevírá úžasný výhled na nedaleké vrcholky. Ty patří k údolím Alpbatal, Zillertal a Rofan. Od zimy 2012/2013 je skiareál propojen kabinovou lanovkou s Wildschönauským údolím. Tímto propojením vznikl velký a rozlehlý skiareál s názvem Ski Juwel. Délka všech tratí v oblasti činí téměř 150 kiloemtrů. K přepravě lyžařů vzhůru na sjezdovky tu slouží téměř 50 moderních lanovek.

Děti a běžci na lyžích vítány

V Alpbachtalu je samozřejmě myšleno i na nejmenší lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith im Alpbachtal a v Inneralpbachu jsou cvičné louky, speciálně připravené a udržované pro malé začátečníky. K dispozici tu mají pohyblivé koberce a dětské lyžařské vleky, které dětem usnadní jejich začátky na lyžích. To je důvod, proč je oblast v okolí Alpbachtalu často vyhledávaná rodinami s malými dětmi.

Na své si v regionu Alpbachtal přijdou i běžci na lyžích. K dispozici zde mají téměř 30 kilometrů upravovaných stop jak pro klasiku, tak i bruslařský styl. Běžecké stopy se táhnou jak dole v údolí, tak i o něco výše na hřebenech. Je pouze otázkou osobních preferencí, jakou trať si kdo vybere a na kolik se se svými schopnostmi a fyzickou kondicí cítí.

Aktivity po celou zimu

Stejně dobré bývají v oblasti Alpbachtal i podmínky k pěší turistice. Malebné okolí i horské vrcholky doslova okouzlí. Velmi oblíbené jsou výšlapy na sněžnicích po okolí. Díky nimž je možné se přes zasněžená prostranství dostat k dobře skrytým místům, odkud je působivý pohled na hory a okolní krajinu. K velice oblíbeným patří též noční tůry s pochodněmi.

Do blízkého údolí Wildschönau patří obce Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Díky své nadmořské výšce zaručují vyhovující sněhové podmínky po celou zimu. Sezóna lyžování tady čeká od poloviny měsíce prosince až do dubna. K ubytování mohou lyžaři využít jak apartmány bez stravy, tak i cenově dražší čtyřhvězdičkové hotely se stravováním. Velmi příjemní místní lidé bývají častým důvodem, proč se do oblasti Alpbachtal návštěvníci často vracejí každým rokem.