Mölltalský ledovec

Nejvýše položený korutanský skiareál

Mölltalský ledovec je, včetně blízkého skiareálu na hoře Ankogel, nejvyšším místem ve spolkové zemi Korutansko, kde si mohou milovníci sjezdového lyžování užívat skvělých podmínek pro svůj oblíbený zimní sport. Díky své nadmořské výšce je zřejmé, že jak ledovec Mölltal, tak Ankogel, se mohou téměř po celý rok pyšnit vynikajícími sněhovými podmínkami ke sjezdovému lyžování.

Za hezkého počasí se z vrcholků v oblasti údolí Mölltal nabízí úchvatný výhled na panorama Vysokých Taur. Při modré obloze a dobré viditelnosti se dá dohlédnout až na hřebeny italských Dolomit a dokonce i Tyrolských Alp.

Sjezdové lyžování

Ledovec v údolí Mölltal dosud není mezi českými lyžaři příliš známý. Zkušení a znalí jezdci jej ale vyhledávají především kvůli možnosti lyžovat i během jara. Oceňovanými jsou též skvělé tratě carvingového lyžování. Lyžařská sezóna trvá v Mölltalu díky jeho ledovci od října až do pozdního jara.

Vzhůru k ledovci Mölltal, do nadmořské výšky více než 3.100 metrů, vede nejdelší podzemní dráha na světě. Její jméno je Gletscher Express (tedy Ledovcový expres) a během pouhých 8 minut přepraví lyžaře na mezistanici až do výšky 2.200 metrů nad mořem.

Návštěvníci tu mohou řádit více než 70 kilometrech prostorných a udržovaných sjezdovek. Pro zájemce a zkušené lyžaře je k dispozici freeride zóna. Lyžařskou lahůdkou je pak jedinečná, 7 kilometrů dlouhá sjezdovka s celkovým převýšením více než 1 kilometr. K příjemným zážitkům z lyžování a vyhlášenému komfortu přispívá svou měrou i sedm moderních lyžařských vleků.

Lyžařský pas, který platí na ledovci v Mölltalu, lze využívat i ve skiareálu Ankogel. Ten se nalézá jen pár kilometrů od ledovce Mölltal a během zimní sezóny sem směřují hlavně pokročilí jezdci. V areálu ledovce je totiž většina sjezdovek technicky nenáročných. Zato jsou dostatečně široké a vhodných k výuce lyžování nebo k carvingu.

Svou oblíbenou trať si na Ankogelu v údolí Mölltal může najít každý, kdo se tady rozhodne strávit svou zimní lyžařskou dovolenou. Na vyznavače alpského lyžařského stylu tu čeká téměř 25 kilometrů lehčích modrých tratí, 30 km středně těžkých a 16 km obtížných. Snowboardisté mohou testovat své dovednosti v místním snowparku s U rampou, jejíž délka přesahuje 80 metrů. K vyzkoušení zve též adrenalinová trať na boardercross.

Další zábava

Dospělí jistě budou kvitovat fakt, že dětem mladším 7 let není třeba ve skiareálu Mölltal ani Ankogel kupovat lyžařský pas. Navíc mohou své děti přihlásit do řady zdejších lyžařských škol či školek.

V průběhu náročného dne na svazích přijde určitě vhod oddech v místní panoramatické restauraci. Ta byla postavena ve výšce 2.800 metrů nad mořem a z její terasy se naskýtá nádherný výhled po okolí.