Lyžování v Katschbergu

Na pomezí Salcburska a Korutanska

Turisté, kteří se vydají na lyžování do okolí sedla Katschberg, se mohou během své zimní dovolené těšit na jízdu po sjezdovkách v nadmořské všce od 1.600 do 2.200 metrů. Skiareál se nachází na hranicích spolkových zemí Korutanska a Salcburska, které propojuje. Vrcholek Katschberghöhe je dokonalým místem jak pro nadšené lyžaře, tak romantiky, vyhledávající krásnou přírodu. Katschberg je stejně tak vyhledáván turisty, kteří si sem přijíždějí užít klidu a pohody.

Do Katschbergu se turisté během své dovolené často rádi navracejí. Nekonečný seznam možností vyžití, které areál Aineck / Tschaneck poskytuje, jen dokládá univerzalitu a různorodost střediska. Jízda na snowboardu, alpské lyžování, běh na lyžích, lyžování za umělého osvětlení, jízda na saních, snowtubing, jízda na saních tažených koňmi, jízda na bruslích, procházky na sněžnicích. To vše jsou aktivity, které mohou turisté v Katschbergu v průběhu jejich zimní dovolené opakovaně zažít. A jejich výčet tím v žádném případě nekončí.

Lanovky a sjezdovky

O přepravu milovníků sjezdového lyžování na svahy v Katschbergu se stará 16 moderních lyžařských vleků. Díky dostatečné kapacitě je tady doprava sjezdařů na svahy plynulá a ani v nejvyšší sezóně se tady netvoří fronty. Lyžařskou houpačkou propojené hory Aineck a Tschaneck spolu s dalšími vrcholy Grosseck – Speiereck a Fanningberg, tvoří rozlehlý skiareál Oberlungau. V celé oblasti platí jeden jednotný lyžařský pas.

Středisko Katschberg lyžařům nabízí dohromady 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Sjezdaři se tady mohou prohánět jak po nenáročných modrých sjezdovkách, tak i náročných sjezdovkách, posazených vysoko v horách. Denně je povrch místních sjezdovek pečlivě upravován 2 desítkami nově pořízených sněžných roleb.

Rodiče bezpochyby mile překvapí dětský svět Katschi´s Kinderwelt, kde se nachází dětský vlek a mírné sjezdovky pro ty nejmenší lyžaře.

Doplňkové aktivity

Středisko Katschberg je svým návštěvníkům schopno dále poskytnout 30 kilometrů udržovaných zimních stezek pro pěší turistiku. Pokud se návštěvníci rozhodnou využít možnost procházky, budou si moci 100%-ně vychutnat kouzelnou atmosféru místní malebné zimní krajiny. Do náročnějších terénů s hlubokým sněhem jsou organizovány túry na sněžnicích s průvodcem.

Běžkaři pak v oblasti Katschberg určitě ocení bezmála 50 kilometrů dobře udržovaných stop běžeckého lyžování. Ve výšce 1.640 – 1.800 metrů se dokonce nachází trasa, jejíž délka přesahuje 15 kilometrů a vydávat by se na ní měli jen zdatnější a zkušenější běžkaři.

Děti se v Katschbergu mohou těšit na dobře připravenou sáňkařskou dráhu Gamskogelhütte – Katschberg. Ta má na délku více než 1.5 kilometru. Jejich rodiče jim nemusejí závidět, neboť o útercích a sobotách je pořádáno sáňkování za umělého osvětlení. Během něho si i dospělí mohou užít hromadu zábavy a nemusejí se připravit ani o minutu lyžování. Sáňky je samozřejmě možné vypůjčit na místě.

Unavený lyžař, který by chtěl po namáhavém dni zrelaxovat, může zajít do plaveckého bazénu v blízké oblasti Lungau či využít wellness centrum v Mariapfarru.