Lyžování v okolí Brandu

Menší lyžařská oblast

Lyžařská oblast v údolí Brand (německy Brandnertal) patří spíše mezi menší či střední rakouské lyžařské oblasti. Nachází se na hranici mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Brandnertal vlastně tvoří 2 menší střediska Bürserberg a Brand.

Alpského lyžování si v regionu Brandnertal mohou lyžaři užívat na necelých 55 kilometrech sjezdových tratí. Technicky nenáročných sjezdovek, označovaných na skimapách modrou barvou, je něco málo přes 20 kilometrů. 30 kilometrů celkové délky pak mají středně náročné sjezdovky, značené v lyžařských mapách červenou barvou. A jen 3 kilometry patří do kategorie nejobtížnějších, černých svahů.

Sjezdovky, lanovky a lyžařské vleky

O bezproblémovou dopravu návštěvníků vzhůru na svahy v oblasti Brandnertal se stará 14 moderních lanovek a vleků. Obě obce, Bürserberg i Brand, se nalézají něco přes 1.5 kilometru vysoko nad mořskou hladinou. Příznivá nadmořská výška zaručuje dostatek sněhu po celou lyžařskou sezónu. Vesničky Bürserberg i Brand jsou vzájemně lyžařsky propojeny soustavou vleků. Vzhledem k nadmořské výšce 1.000 – 2.000 m.n.m., ve které se zdejší sjezdovky nacházejí, mají lyžaři téměř jistotu naprosto dostatečné sněhové pokrývky během celé sezóny. Ta v Brandnertalu trvá od začátku prosince do dubna.

Rozložení lyžařských terénů dle obtížnosti bude v údolí Brandnertal vyhovovat především méně zkušeným a začínajícím lyžařům. Je též skvělým místem pro lyžování celých rodin s dětmi a nudit se nebudou ani středně zkušení sjezdaři. A ani snowboardisté v Brandnertalu nepřijdou zkrátka. V posledních několika letech tady byl mimo jiné vybudován i nový snowpark. V něm si mohou zkušení jezdci otestovat své schopnosti a dovednosti na řadě překážek a atrakcí.

Příjemná zimní dovolená

Ani milovníci běžeckého lyžování se v Brandnertalu nebudou nudit. Čeká tu na ně totiž téměř 35 kilometrů tratí pro běh na lyžích. Turisté, kteří se rádi věnují tůrám po zasněžené zimní krajině, mohou v údolí Brandnertal a přilehlém okolí využívat téměř 50 km značených turistických cest.

V Brandnertalu se obecně dbá více na kvalitu než na kvantitu. Z toho důvodu sem často míří turisté, preferující pohodovou a klidnou dovolenou. U lanovek se nikdy netvoří dlouhé fronty a během cesty vzhůru na svahy si mohou cestující na lanovkách vychutnávat působivý pohled na panoramatickou krajinu. To vše samozřejmě bez zdlouhavého čekání.

V Brandnertalu je turistům k dispozici též několik vyhlášených lyžařských škol. Ty se specializují na děti již od věku čtyř let. Ani o zábavu mimo sjezdovky tu není nouze. Na turisty čeká kupříkladu 5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, možnost nočního lyžování, bruslení, curling nebo vyjížďky na saních.

Po náročném dni na svazích lyžaři bezesporu ocení zdejší mnohé horské restaurace. Oblibě se těší návštěvy centrum s wellness službami a mladší klientela se může jít bavit na diskotéku.