Lyžování v Bad Kleinkirchheimu

Kombinace lázní a lyžování

Lázeňské město Bad Kleinkirchheim ve spolkové zemi Korutany, nebo též Korutansko, nabízí nejen dostatek sněhu, ale hlavně výbornou infrastrukturu k alpskému lyžování.

V oblasti Bad Kleinkirchheim uvítá návštěvníky geologicky nejstarší pohoří Evropy. To tady vytváří nádhernou scenerii a zdejší pohoří obývá bohatá fauna. Dostatek sněhu, spousta slunečního svitu, sjezdovky všech obtížností a hlavně termální bazény jsou typickým rysem lyžařské oblasti Bad Kleinkirchheim. Na turisty dále čekají pestré možnosti ubytování, tratě pro běžce na lyžích, značené trasy k pěší turistice a sáňkařské dráhy.

Kvůli klientům, kteří si potrpí na luxus a prvotřídní služby, tu byl postaven a otevřen wellnesskomplex Römerbad (Římské lázně). Ten patří k tomu vůbec nejlepšímu, co mohou místní wellness lázně nabídnout. K dalším, též hojně navštěvovaným, lázním městečka Bad Kleinkirchheim patří i Svatokateřinské lázně.

Lyžařské terény

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim poskytuje turistům kromě wellness a lázní i desítky kilometrů sjezdových tratí. Na nich si dobré lyžování užijí jak mírně pokročilí, tak na tratích pro zkušené jezdce se dokonale vyřádí i zdatní sjezdaři. Celý areál je sice koncipován v poklidném duchu, jak již bývá v lázních zvykem, ale přesto se zde najdou i 2 sjezdovky, homologované k závodům Světového poháru. Jedna z nich je pojmenována po legendě sjezdového lyžování z Rakouska Franzi Klammerovi. Vedle lanovek a běžkařských tratí tu na turisty čeká i pestré aprés - ski.

Na snowboardery v okolí Bad Kleinkirchheimu zdejší provozovatelé lanovek a vleků myslí také. Kvůli jejich zábavě tu byl postaven funpark s agresivní halfpipe, boardercrossovou dráhou a dalšími freestyle atrakcemi a překážkami. Ti nejmenší se mohou těšit na moderní dětský lyžařský areál.

Odpočinek

Své si v lázeňském okolí najdou i běžci na lyžích. Ti mohou brázdit blízké i vzdálenější sousedství městečka Bad Kleinkirchheim po velkém množství tratí s úchvatným výhledem na nedaleká pohoří.

Region v okolí Bad Kleinkirchheimu je správnou volbou i mezi gurmány. Dokonce i v tomto směru je lázeňské městečko vyhlášené. Za vyzkoušení bezpochyby stojí některý z místních hostinců, kde mají návštěvníci možnost zakusit místní speciality.