Lyžařské středisko Kitzbühel

Legendární Kitzbühel

Mekka alpského lyžování, středisko Kitzbühel, se nachází v Tyrolsku. Výhodou pro lyžaře, kteří do rakouského Kitzbühelu cestují vlastním vozem je skutečnost, že obec leží jen asi 25 kilometrů od sjezdu z Inntalské dálnice. Slavná obec byla postavena mezi od sebe jen nedaleko ležícími vrcholy Hahnenkamm, jež dosahuje nadmořské výšky 1.712 metrů, a Kitzbüheler Horn, jež se šplhá do výšky 1.996 metrů.

Lyžařský areál v okolí městečka Kitzbühel se určitě nedá zařadit k největším rakouským skiareálům. Co do počtu a délky sjezdových tratí se Kitzbühel a jeho okolí nevejde ani mezi top 10! Co je tedy příčinou, že nijak rozlehlé lyžařské středisko se tak nesmazatelně zapsalo do povědomí lyžařů a fanoušků alpského lyžování?

Lyžařská vybavenost

V bezprostředním okolí Kitzbühelu, kam se řadí i přilehlé obce Kirchberg a Zweitausender, mohou lyžaři využívat na 60 lyžařských tratí. Ty se vinou po zdejších svazích v nadmořské výšce od 800 do 2.000 metrů. Na náročné a zkušené jezdce tu čeká 13 černě značených a technicky obtížných tratí. Jejich celková délka dosahuje 20 kilometrů.

Pokročilejší lyžaři určitě ocení přes 25 červených sjezdovek o celkové délce skoro 80 kilometrů. Na nich si skvěle vychutnají atmosféru Kitzbühelu zkušenější sjezdaři. A na ty, co raději volí lehčí tratě, čeká v Kitzbühelu 20 nejjednodušších svahů s celkovou délkou téměř 70 kilometrů. O plynulou a bezproblémovou přepravu lyžařů se v oblasti Kitzbühel stará 52 pečlivě udržovaných lanovek a vleků.

Doplňkové ziumní aktivity

K velké radosti snowboarderů a adrenalinových jezdců byly v okolí Kitzbühelu postaveny 2 funparky. Běžci na lyžích zase mohou vyrazit na zdejších 40 kilometrů udržovaných stop pro běžecké lyžování. Po nich se budou moci pohybovat jak klasickým stylem, tak i bruslením.

Sjezdovka Streif

Co ale Kitzbühel proslavilo po celém světě je sjezdová trať Streif. Ta se vine téměř až do centra obce Kitzbühel z blízké hory Hahnenkamm. Každou zimu se zde jezdí jeden z nejtěžších sjezdů v rámci Světového poháru.

Kdo má lyží dost, může se vydat na nedaleké Černé jezero (německy Schwarzsee) na bruslení. Na jeho zamrzlém povrchu bývá v případě dostatečně silné ledové vrstvy každou zimu uklizen a udržován bruslařský okruh. Další možností je absolvování sjezdu na saních na dráze v blízké obci Kirchberg či návštěva zdejšího aquacentra.