Lofer

Pohodový Lofer

Lyžařské středisko Lofer je známé rekreační středisko v rakouských Alpách. Leží na severu Rakouska, nedaleko německého Berchtesgadenu. Lofer je místem s dlouholetou tradicí, chutnou gastronomií a nadstandardní kvalitou poskytovaných ubytovacích služeb.

V obci Lofer a přilehlých vesničkách se nachází množství hotelů, hotýlků, penzionů a prázdninových bytů. Ubytování v Loferu vyhledávají především ti, kteří chtějí prožít zimní dovolenou v rakouských Alpách. Mnozí tvrdí, že místní lyžařská střediska nabízejí jedno z vůbec nejpůsobivějších rakouských lyžování.

Městečko Lofer leží ve spolkové zemi Salcbursko. Spolu s dalšími vesničkami ve svém okolí patří do rekreační oblasti Salzburger Saalachtal. Nalézá se v nadmořské výšce kolem 620 metrů. Dominantou Loferu je působivý vrchol Loferer Steinberg, který se hrdě vypíná hned za hranicí obce. Hora dosahuje nadmořské výšky 2.513 metrů.

Lofer je ze všech světových stran obklopen majestátnými horskými pásmy. Nejvyššími jsou Loferer Gebirge a Reither Gebirge a ze severu k němu zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp. Na západě se pak krajina zvedá až k Pass Strub. Obcí protéká alpská říčka Saalach.

Okolí Loferu ovšem není jen oblastí, specializovanou na zimu a zimní dovolenou! Je dokonalým místem i pro aktivní dovolenou během letních měsíců. Turistika, jízda na kole zdejší okouzlující přírodou nebo dny strávené u čisté vody zdejších jezer dodají každému z návštěvníků sílu a energii do následujících dnů.

Turisty dále určitě potěší blízkost vyhledávaných výletních míst, jakými jsou město Salzburg, středisko Zell am See, Berchtesgaden v Německu nebo proslavená rakouská kolébka alpského lyžování Kitzbühel.